» » Здоров'я дітей - найголовніше! «Формула здоров’я» Радіо Київ 98 ФМ

Здоров'я дітей - найголовніше! «Формула здоров’я» Радіо Київ 98 ФМ

СОДЕРЖАНИЕ
Здоров'я дітей - найголовніше! «Формула здоров’я» Радіо Київ 98 ФМ

Здоров'я -  найдорожча річ на світі. Жодній людині не вдалося її купити. Хороше самопочуття дітей - це повноцінне майбутнє та якість життя. Немає нічого гіршого, ніж бачити як дитина хворіє. Тому сьогодні разом з доктором наук, професором, директором клініки інтегративної медицини «СмартМед» Анатолієм Доровських ми піднімаємо тему діагностики та оздоровлення дітей.


С. В.  Анатолію Васильовичу , які проблеми зі здоров'ям сьогодні мають наші діти?

А.Д.  Діти, я вважаю, - найсвятіше, що є у нас. Дорожчого за здоров'я дітей, на мою думку, нічого не існує. Хоча і жартують, що дорожчим за здоров'я,  може бути тільки лікування.

Якщо говорити про наших дітей, то, на жаль, сьогодні є цілий напрямок у медицині - ЧХД - діти, які часто хворіють. У нашій клініці ми з цим часто стикаємося. Наприклад, одна наша маленька пацієнтка перші чотири шкільні роки взимку практично туди не ходила, через постійні хвороби.  Ми з нею осінь попрацювали і мама у шоці - дитина всю зиму здорова проходила до школи.

Якщо ж говорити в цілому про Україну, то сказати , що картинка погана - це нічого не сказати. У нас реально до першого класу (і це дані Академії медичних наук) йде 30 відсотків дітей з хронічними захворюваннями. Не просто ускладнення якісь у здоров'ї  доклінічні, а вже хронічні проблеми .

У пятому класі таких дітей вже 50 відсотків, у девятому 64. У нас просто росте хворе покоління! Додам ще статистики: у першому класі 30 відсотків дітей мають проблеми з шлунково-кишковим трактом, на алергічні проблеми скаржаться 25 відсотків першокласників. Це якщо розділяти. На думку наших лікарів, зокрема, з Інституту гастроентерології АМНУ, ці проблеми поруч, як рідні брат і сестра.

До речі, за даними Іституту педіатрії, акушерства і гінекології у нас тільки від 6 до 10 відсотків здорових дітей у віці від 12до 18 років .

І роль батьків у цьому колосальна. Я дідусь вже дванадцятий рік, і, знаєте, починаю батьків, як клас, не любити. Я завжди говорю, про різницю між батьками і бабусями - дідусями: батьки примушують дітей жити своїм життя, а дідусі-бабусі живуть життям онуків. Втім, якщо говорити серйозно, то сьогодні у батьків не вистачає  часу займатися  дітьми.

С. В. Виходить батьки - це проблема для дітей? А які ще ризики?

А.Д. Коли ми говоримо про ризики, чому така ситуація з нашими дітьми, то найперший ризик - це їхні батьки. Здорових дітей народжують здорові батьки . Зараз, на жаль,  кожне покоління має все гірше і гірше  здоров'я. Сьогодні по Україні і маємо середню тривалість здорового життя за Міністерством охорони здоров'я 55 років, решту, виходить, доживаємо хворими.

Другий ризик - це психогенне навантаження. Шкільні програми далекі від ідеалу. Додайте до цього і шкільні стреси. Це призводить до втрати імунною системою функціональності. Можна посилатися на все, що завгодно - екологію, наприклад. Ці ризики теж ніхто не відкидає, але дітьми треба займатися, необідно слідкувати за їхнім здоровям, регулярно обстежувати . Ось наша практика ще показує, що кожна друга дитина, яка до нас приходить, має паразитарне навантаження .

Наступний - третій ризик, він актуальний для всіх українців - це вода. За якістю води ми на 134 місці у світі зі 140 країн. І хоча кажуть, що вживають воду не з-під крану, бутильовану, але це ж тільки 15-20 відсотків води. А вода у хлібі, сирі, у інших продуктах харчування?! Вона теж потрапляє до організму. Її якість хто підтвердить?! Як на мене, ніхто.

Якщо говорити про спосіб життя, то у нас на сьогодні тільки 6 відсотків дітей регулярно займаються спортом. І тут я знову повертаюся до ролі батьків. Можна ж робити хоча б ранкову зарядку. Діти майже не отримують фізичних навантажень. А якщо згадати, що у школі вони 6-8 годин і на перервах теж особливої можливості вийти на вулиці не мають.

 І тільки в останню чергу варто говорити про якість продуктів харчування. Додайте до цього відсутність перших страв, безконтрольне вживання чіпсів, газованих напоїв і тому подібних продуктів.  Все це призводить до гастроентерологічних проблем. А вони у свою чергу тягнуть за собою проблеми в імунній системі. А ще паразитарне навантаження. І маємо те, що маємо.

Згадайте також і про медичне обслуговування. Я не хочу кидати камінням у жодного педіатра. Їх сьогодні просто не вистачає. З їхнім інстурментарієм складно обстежувати і ставити діагнози. А за те, що вони за таких умов ще й працюють, треба зняти перед ними капелюха.

Саме тому з таким набором ризиків, ми і маємо 6 відсотків здорових дітей до шкільного випускного.

С.В. Часто батьки свою хворіючу дитину намагаються повезти за здоров'ям на моря-океани. Наскільки це виправдано?

А.Д. Якщо у дитини є депресія імунної системи - це допоможе. Якщо ж тут аутоімунний процес, або він переважає над депресивним, все це принесе тільки шкоду. Тому варто перш, ніж прийняти рішення куди везти: на сонце-море, чи може просто в Карпати, Полісся, наприклад, де помірний клімат., треба обстежити дитину і отримати рекомендації , а не бігти витрачати гроші на Єгипет чи Туреччину. Необхідно конкретно розуміти стан здоров'я вашої дитини і тільки тоді приймати те чи інше рішення. Правильну стратегію може підказати тільки хороший лікар-діагност.

С.В. Йде тепла пора року. Всі бажають добре виглядати. Дехто намагається цього досягти за допомогою дієт. Зараз я говорю не за дорослих, а саме за підлітків, які вирішують  сісти на дієти. Наскільки це шкодить здоров'ю?

А.Д. Практика показує, що попри чималу кількість різноманітних дієт, жодна з них не приживається. А не приживаються вони по одній простій причині.   Кожен організм індивідуальний - це раз. По-друге - перш, ніж сідати на якусь дієту треба пройти комплексне обстеження, треба перевірити харчову переносимість продуктів. У дієті може вистачити одного продукта, щоб нашкодити. А якщо є паразитарне навантаження, гельмінти, то про яку дієту взагалі, можна говорити?! До того ж підбирати її треба тільки з лікарем, у межах дозволених продуктів.

С. В. Анатолію Васильовичу, слухач радіо Київ 98 ФМ, в одному з листів до проекту «Формула здоров'я» запитує,  як часто необхідно обстежувати дитину?

А.Д.  Враховуючи те, що людський організм відкрита система, а діти, зазвичай, знаходяться у дитячих колективах, витратіть час раз на квартал.   Якщо дитина у нас на контролі, ми тільки слідкуємо за змінами. Таке  обстеження заберирає максимум сорок хвилин. Також варто переглянути продукти харчування на непереносимість. Виставити раціон, прибрати те, що викликає алергічні реакції і харчове несприйняття того чи іншого продукту.

С.В. Не таємниця, що приватна медицина нині задоволення не з дешевих...

А.Д. Так, приватна медицина нині дорога. Але у нас прийнятні ціни. Комплексне обстеження коштує 350 гривень. Триває діагностика годину-півтори. А обстежитися можна у клініці інтегративної медицини «СмартМед». Вона знаходиться у Києво-Святошинському районі, село Чайки, вулиця Коцюбинського,8. Але попередньо запишіться за номером телефону 585-31-17. Більше інформації є на сайті www.imc.com.ua.

С.В. А що таке інтегративна медицина?

А.Д. Інтегративна медицина - це тому що ми розглядаємо в організмі людини не кожен орган окремо. Йде обстеження, дивиться лікар - функціональний діагност, спеціально підготовлений, він оглядає весь організм одразу. Дивиться і на паразитарне навантаження: які гельмінти, якого типу є у печінці, кишечнику. Він бачить функціональний стан усіх органів. Може вибудувати причинно-наслідкові зв'язки захворювань. Наприклад, у дитини синці під очима, набряки. Це проблеми з нирками. Але проблеми з нирками можуть виникнути через хронічний тонзіліт, вони можуть бути вродженими, або ж бути через якусь зовнішню інфекцію. Все це різні проблеми і стратегії лікування відповідно різні

За результатами такої комплексної діагностики лікар дає рекомендації.  У нас є своя власна лінія препаратів. Це фітолінія, на базі трав , що вирощуються на території України. Призначаються вони індивідуально. У нас є технологічна можливість індивідуально підібрати препарат, навіть хімічний. Ми можемо перевірити індивідуальну чутливість до цих ліків і ефективність впливу на конкретну проблему. Після того, як підібрано 3-4 препарати, лікар може у тесті поставити ці ліки разом і спрогнозувати, так звану, міжлікарську взаємодію препаратів. Сьогодні такий інстурментарій є завдяки компанії Алтімед, що з нами працює. Це, до речі, українське обладнання.

С.В. Ви лікуєте тільки препаратами?

А.Д. Ні. Крім препаратів, у нас є ще низка приладів. За їхньою допомогою можна проводити. На базі частотного резонансу. Ми підбираємо частоти залежно від проблеми. Є і детоксикація крові та лімфи, і загальнозміцнюючі процедури, і регенерація систем організму, й антипаразитарні процедури, що проводяться одночасно з антипаразитарною терапією. Це цілий комплекс заходів. І все це для вашого здоров'я і головне, для здоров'я ваших дітей.

Я знову акцентую на тому, що їхнє самопочуття -  це увага батьків. Побільше любові дітям. Не намагатися на ходу, на льоту, між нашими дорослими справами, лікувати дитину. Це погано виходить. І вихідний, наприклад, витратити не на риболовлю, а на прогулянку лісом, або ж просто пройдіться  з дитиною вулицею. Наші діти, особливо у зимовий період, зазвичай, свіжого повітря майже не бачуть. Я повністю погоджуюся з лікарем Комаровським.  Є багато простих речей, що можуть зберегти здоров'я вашій дитині. Найперше, це знати повну картину про його здоров'я: пройти обстеження, скорегувати невеликі проблеми, наприклад, гельмінти, адже у багатьох вдома тварини. Гуляти на свіжому повітрі з дитиною. Щоб у неї було нормальне три разове харчування. Все залежить від нас. Діти у першу чергу залежать від нас.

 

Автор: Світлана Василенко, ведуча проекту «Формула здоров'я» на радіо київ 98 ФМ www.radio.kiev.fm
Пресс-релизы 2 925


• Витрина клиник •